Finanční výsledky LG mluví o zisku 2,78 miliard dolarů

0

LG

Nedávno jsme informovali o hospodářských výsledcích Googlu, jehož zisk plyne hlavně z reklamy. U jihokorejského LG je situace samozřejmě jiná, ale důvod k radosti mohou mít v Korei taktéž. Meziročně totiž mobilní divize rostla o 34,5 procent.

Čistý zisk činí 2,78 miliardy amerických dolarů. Oproti první čtvrtletí (2,96 miliardy dolarů) se sice jedná o pokles, ale nijak výrazný. Mnohem větší pokles můžeme vidět u provozního zisku, ten klesl, z 122,69 miliónů dolarů na 54,37 miliónů. Jak můžeme vidět, pokles je více než o polovinu. Není však důvod dělat si starosti, LG se stále drží v kladných číslech, navíc vývoj prorokuje silný růst.

To můžeme vidět u prodeje chytrých telefonů. Ten totiž stabilně roste, z čehož mají v LG určitě radost. Mimo jiné to svědčí o jisté kvalitě a stále větší základně uživatelů. Za Q2 se prodalo rekordních 12,1 miliónů, což je oproti Q1 nárůst o 1,8 miliónů. Určitý podíl na zvýšení prodeje může mít zlevňování modelů, to se samozřejmě promítlo i na poklesu zisku.

 

 

zdroj: androidcentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here