Finanční výsledky HTC za únor 2013 aneb Stále se propadáme i když za to možná nemůžeme

0

htc_logo

Tchajwanský výrobce chytrých telefonů s Androidem a Windows Phone dnes oznámil předběžné finanční výsledky za měsíc únor. A bohužel se nedá říci, že by šlo zrovna o pěkná, nový začátek ukazující, čísla.

Za měsíc únor se HTC podařilo zajistit příjem pouhých 11.4 miliard tchajwanských dolarů, což odpovídá přibližně 390 milionům dolarů amerických. Od začátku roku, tedy za leden a únor společně pak mělo HTC příjem 26.9 miliard tchajwanských dolarů, což odpovídá 910 milionům USD.

Když si tak čísla dáme dohromady a aplikujeme na ně matematiku základní školy, tak nám poměrně jasně vyjde, že únorový příjem oproti lednovému klesl. A nejen to, klesl také vůči průměrnému příjmu za třetí čtvrtletí, který činil okolo 500 milionů dolarů USD.

Celkově dle některých zpráv dosáhla firma za letošní únor nejnižšího příjmu za poslední tři roky, tedy od února 2010, kdy se HTC spolu s modely Salsa a Legend teprve dostávalo do popředí.

Na druhou stranu si je nutné uvědomit, že první čtvrtletí bývá tradičně velmi špatné. Většina potenciálních zákazníků má totiž telefon z Vánoc a na trhu navíc ještě nejsou nové vlajkové lodě. Obzvláště u HTC pak tento bod bude v blízké budoucností velmi důležitý. Již v prodejích za duben by se totiž mohly začít projevovat prodeje veskrze kladně přijatého HTC One, díky čemuž by se mohl propad HTC alespoň na chvíli zvrátit.

Jen tak pro zajímavost, v dubnu minulého roku mělo HTC trojnásobný příjem, v únoru taktéž minulého roku pak o přibližně 33 % nižší.

Zdroj: HTC

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here