Finanční výsledky HTC za květen ukazují nesporné zlepšení

0

htc logo

Navzdory optimistickým výhledům, které tchajwanské HTC produkovalo už od konce minulého roku, zatím pro většinu měsíců letošního roku bohužel platilo, že byly buďto velmi špatné, nebo sice jisté zlepšení přinesly, ale rozhodně ne takové, jaké by bylo potřeba.

Už v dubnu se situace naštěstí začala pomalu otáčet a podle právě zveřejněných předběžných finančních výsledků za květen bude pozvolné zlepšování nadále pokračovat. Tchajwanský výrobce elektroniky totiž za minulý měsíc vykázal – samozřejmě jen v rámci letošního roku – rekordní příjmy ve výši 970 milionů amerických dolarů (NT$29 miliard).

Jen tak pro srovnání, v dubnu společnost utržila 680 milionů, v celém čtvrtletí předtím pak pouhých 1,37 miliard. Pokud si tak dáme čísla dohromady, tak nám vyjde, že za duben a květen již společnost vygenerovala větší příjem, než za první tři měsíce dohromady. Navíc se jí prozatím daří plnit plán, který si vytyčila, a sice 2,4 miliard do konce června.

Přesto všechno si je třeba uvědomit, že příjem není zisk a je možné, že HTC na vlajkově lodi One i trochu tratí. Na druhou stranu je ale jasné, že se HTC pomalu znovu daří obnovovat pověst značky, která má prodávané modely, což může být nakonec důležitější, než krátkodobý zisk.

Zdroj: HTC via acentral

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here