FBI vyšetřuje pirátství androidích aplikací a jejich vystavování na alternativních marketech

0

Pro americký federální úřad FBI není pirátství androidích aplikací žádnou novinkou. Již dříve se o něj zajímal například v souvislosti s uzavřením trojice pochybných stránek, kde byly volně dostupné cracklé aplikace z Google Play.

A nyní jej prošetřuje zas. Alespoň to tedy podle emailu, který Google rozeslal vybraným vývojářům registrovaným na Google Play. Ve zkratce v něm uvádí, že jej FBI v rámci vyšetřování warezu androidích aplikací a jeho následného nahrávání na alternativní markety požádala o informace týkající se některých, pravděpodobně postižených, vývojářských účtů.

Určité spekulace pak tvrdí, že se celý případ týká nedávné aféry okolo klonu Androidu s názvem Alyiun na jehož marketu se v poslední době objevila spousta aplikací z Google Play, včetně těch od Googlu. Zřejmě zcela bez povolení jejich vývojářů.

Jak nakonec celá situace dopadne, zatím bohužel můžeme jen odhadovat. Samotná FBI se totiž k situaci vyjádřila jen tak, že nějaké vyšetřování sice opravdu probíhá, ale žádné dodatečné informace poskytovat nebude.

 

Zdroj: acentral, pha, aspin,

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here