Facebook testuje trvalou notifikační lištu pro Android

8

Ne příliš povedená aplikace pro Facebook v našich mobilních telefonech dělá vrásky nejednomu uživateli a někteří ji dokonce odmítají používat a spokojí se s připojením přes webový prohlížeč. Na druhou stranu se Facebook snaží vše zlepšit a věnuje nemalé úsilí vývoji lepší aplikace. Nyní testuje novou trvalou notifikační lištu pro Android.

Facbeook-Android-notification-520x202

V nové notifikační liště, která by měla být trvale zobrazena bude stále zobrazena vaše profilová fotografie, novinky z feedu, žádosti o přátelství, zprávy a notifikace, jak to vidíme na obrázku. O představení této lišty se vedou spekulace již od konce loňského roku a teprve nyní to vypadá, že se měl Facebook pustit do jejího testování.

Užitečnost funkce je na diskuzi. Nedovedu si představit, kolik lidí se chce při každé kontrole notifikací dívat na svůj obličej, možná je to však jen o zvyku. Podle tiskového mluvčího společnosti Facebook se skutečně na liště pracuje. Na otázku, zda bude možné lištu zakázat odpověděl mluvčí, že bude, konkrétně za použití malé ikonky s písmenem „i“, kterou vidíte na pravé straně obrázku. Ta umožní otevření nastavení, kde požadovanou změnu budete moci provést.

Testování notifikační lišty probíhá nyní v malé skupině osob a zatím není dostupná informace o tom, kdybychom se mohli dočkat představení a reálného nasazení. Zcela jistě by nebylo od věci, kdyby bylo možné lištu do jisté míry upravit. Například místo vlastního profilového obrázku zobrazit více textu z feedu.

Zdroj: Fonearena

8 KOMENTÁŘE

    • Kde najdu ten panel upozornění…
      Ja mám také beta, mám verzi 8.o… a mam pořád stary vzhled aplikace. Manželka má stejný telefon (Sg Note), verzi fb 6.o… a ma ten nový vzhled aplikace… me se teda líbí a nechápu proč je tolik variant aplikace pro fb…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here