Facebook se snaží své zaměstnance dokopat k Androidu – chce aby si jeho zaměstnanci vyzkoušeli vlastní aplikaci

0

Těžko by se na Google Play hledala aplikace, která je současně jak více používaná tak i nenáviděná než oficiální androidí klient Facebooku. A ačkoliv jí musíme přiznat, že za svůj vývoj urazila opravdu dlouhou cestu, na které nemalou část problémů vyřešila, tak se asi také shodneme na tom, že stále není v úplně nejideálnějším stavu.

Facebook, potažmo jeho vedení, si tento problém naštěstí uvědomuje a podle serveru techcrounch se jej snaží i poměrně originálním způsobem řešit. Pomocí plakátu se údajně snaží své zaměstnance přesvědčit, aby změnili platformu a okusili úroveň androidí facebookové aplikace na vlastní kůži.

Mimo zřejmého důsledku, a sice většího počtu beta testerů si od toho Facebook slibuje také větší podvědomí o androidu jako platformě a tedy i potencionálně více vývojářů a nových nápadů v týmu, který dělá na androidí aplikaci.

Jaký to nakonec bude mít efekt je prozatím velká neznámá. Dost možná se to ale ukáže již při očekávaném vydání kompletně přepracovaného nativního klienta, který je nám slibován již několik měsíců.

A nakonec jen tak pro zajímavost. K hlášení bugů v andoridí aplikaci používají ve facebooku vskutku důmyslný systém nazvaný ‚rage shake‘. Pokud aplikace udělá něco divného, tak stačí zatřást s telefonem a ona automaticky odešle veškeré logy na server. Chytré, že?

Zdroj: techcrounch via androidandme

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here