Facebook má s Messengerem velké plány, zpoplatněný však nejspíš nebude

0

Facebook

I přesto, že telefon z dílny Facebooku se nestal příliš úspěšným, není důvod ke smutku, ani k obavám. Úsilí v oblasti mobilních technologií totiž přináší své ovoce i tak. Výsledky za druhé čtvrtletí přinesly mimo jiné zprávy také to, že na sociální síti je zhruba 1,07 miliardy aktivních mobilních uživatelů měsíčně. Ve srovnání s loňským rokem je to nárůst o 31 %. Reklama zobrazená na mobilních zařízeních stojí za 62% podílem celkových příjmů, které z reklamy plynou.

Problémem však je fakt, že Messenger není obecně příliš oblíbenou aplikací. To je velká překážka v cestě stát se mobilním impériem. A právě tohle má možná Facebook v plánu. Vždyť to není tak dávno, co se objevily obavy ze strany operátorů. A není se čemu divit, komunikace přes internet je velkým konkurentem klasických služeb, které operátoři nabízejí.

Jak Facebook nakonec vyřešil neochotu používat Meseenger? Podle The Verge v některých zemích upozorňoval na to, že uživatelé přijdou o možnost chatovat přes samotnou aplikaci Facebook a bude nutné nainstalovat rozšíření v podobě Messengeru. Existují však výjimky. Ty se týkají majitelů telefonů nižší třídy, které mají nedostatek volného místa. Změna strategie se netýká ani telefonů s Windows Phone. Tento krok má údajně přinést větší komfort uživatelům v podobě nejen výrazného zrychlení, ale také rozšíření samotné aplikace.

S tím přichází v posledních dnech diskutovaný fakt, že Messenger by se měl stát placenou aplikací. To se s největší pravděpodobností nestane. Jednak by to byl příliš přímočarý krok ze strany Facebooku a existuje několik konkurenčních aplikací, ke kterým uživatelé neochotni zaplatit mohou přejít.

Dočkáme se spíše jisté implementace platebního systému přímo do aplikace. Této skutečnosti nasvědčuje i fakt, že do Facebooku nastoupil David Marcus, v současnosti prezident Paypalu. Marcus se netají tím, že chce PayPal dostat na chytré telefony. Samotný Facebook má tímto nebo hodně podobným směrem nakročeno. Před týdnem uvedl na síť tlačítko „Koupit.“ Prostřednictvím tohoto tlačítka lze nakupovat přímo na sociální síti. Prozatím funguje jen v USA, kde se sleduje odezva uživatelů.

Mezi Messengerem a platbami dojde časem k překrytí. Platby budou pouze jednou  z jeho součástí, které nám pomohou v úspěchu a které spojí lidi s dalšími lidmi a podniky,“ uvedl Mark Zuckerberg.

V současné době lze aplikaci Messenger stáhnout zdarma, taktéž její funkce nejsou nijak zpoplatněny. A jinak to zřejmě nebude ani v budoucnu. Dočkáme se však nových možností. Objevují se také divoké spekulace, například, že Facebook pracuje na vlastní internetové peněžence.

zdroj: engadgetcnewstechcrunch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here