Facebook je se svými aplikacemi WhatsApp a Facebook Messenger absolutním vládcem světové online komunikace

0

WhatsApp Facebook MessengerPodle nové zprávy z analytiků se společnosti Similar Web – což je společnost, která analyzuje data týkající se OS Android téměř z celého světa – je WhatsApp nejpopulárnější aplikací na světě s tím, že je pro komunikaci nejčastěji používána ve 109 zemích světa a nejčastěji ji k tomuto účelu používá 55,6% dotazovaných.

Facebook Messenger za sesterskou aplikací WhatsApp nejvíce zaostává v Brazílii, Mexiku, Indii, Rusku a mnoha dalších zemích Jižní Ameriky, Evropy, Afriky, Asie a Oceánie.

Facebok Messenger se však dostal na druhé místo s tím, že ho ke komunikaci nejvíce využívají lidé ze 49 zemí světa včetně České Republiky, Austrálie, Kanady a Spojených států. To znamená, že Facebook vládne prostoru online komunikace ve více než 150 zemích světa.gsmarena_001Do top pěti aplikací ke komunikaci se dostal ještě Viber, Line a WeChat, Telegram obsadil šestou příčku. Z těchto aplikací vede v deseti nebo více zemích pouze Viber, který je populární ve východní Evropě, a to hlavně v Bělorusku, Moldavsku a Ukrajině. Na Ukrajině byl Viber nainstalován dokonce na 65% všech zařízení se systémem Android.

Mezi aplikace, které bodovaly pouze v jedné zemi, patří BlackBerry Messenger (BBM). BBM je populární pouze v Indonésii, kde má však podíl na trhu ve výši 87,5%, což je s 0,42% podílem ve Spojených státech nesrovnatelné. Mezi další aplikace v této kategorii patří KakaoTalk, imo, Zalo a ChatOn.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here