Facebook experimentuje s aktualizováním vlastní aplikace mimo Google Play

2

Facebook

Jak jistě všichni dobře víte, tak Obchod Google Play poskytuje poměrně robustní a snadno použitelnou infrastrukturu pro distribuci aktualizací aplikací. Autorovi aplikace v podstatě stačí, aby do vývojářské konzole nahrál novou verzi své aplikace a Google Play se o následnou práci již postará sám.

Ani to ovšem facebooku podle všeho nestačí. V poslední době tak začal v androidím facebookovém klientu, konkrétně ve verzích  140579 or 141046, spouštět vlastní aktualizační systém, který si zjednodušeně řečeno sám stáhne instalační .apk balíček nové verze a následně skrze notifikaci požádá uživatele o jeho nainstalování.

Problém je, že systém není prozatím úplně ideální. Stáhnutí .apk balíčku lze například totiž provést pouze na WiFi síti, přičemž uživateli to není nikdy řečeno. Dále také nelze notifikaci dočasně odstranit, a aby toho nebylo málo, tak aktualizace čas od času údajně způsobuje rychlejší vybíjení baterie a restartování telefonu.

Možná to nejhorší na celé věci ale je, že Facebook nedal o změně nikde vědět. O vlastním aktualizačním systému nenapsal ani svůj blog ani do poznámek o novinkách v aktualizaci na Google Play. V neposlední řadě pak podporou instalování automaticky stažených .apk balíčků porušuje licenční ujednání Google Play.

Zdroj: theVerge

2 KOMENTÁŘE

  1. Facebook je jedna z nejhorších aplikací pro Android, díky rootu jsem ho okamžitě odstranil. Jednak zabírá moc RAM a užírá dost baterku, navíc i docela padá a je pomalý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here