Facebook brzy začne podporovat 360 stupňové fotografie!

0

Facebook 360 stupňové fotografieJak jste již mohli slyšet a vidět, Facebook nyní podporuje nahrávání a sdílení 360° videí. Teď to nicméně, že kromě 360 stupňových videí bude Facebook brzy podporovat také 360 stupňové fotografie.

Uživatelé budou moct s 360° fotografiemi pracovat stejným způsobem jako s videi, takže bude možné se posouvat ze strany na stranu, nahoru a dolů pomocí potažení prstu po fotografii. Případně bude také možné se ve fotografii pohybovat pomocí naklánění Vašeho smartphonu. Pokud se budete na fotografie dívat v prohlížeči na počítači, tak použijete místo prstu kurzor myši.

Facebook by měl podporovat 360 stupňové fotografie ze všech fotoaparátů, které dokážou tyto snímky pořizovat. Facebook myslí také na uživatele souprav pro virtuální realitu, a tak se budete moci na fotografie podívat například v Gear VR od Samsungu.

Facebook však v tomto ohledu není nějak originální, jelikož třeba YouTube podporuje 360 stupňová videa také. Je jasné, že virtuální realita je velice perspektivní a brzy bude běžnou součástí našeho života, takže se rozhodně nedají tyto funkce považovat za zbytečné.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here