Facebook a Xiaomi projednávali možnosti spolupráce

1

Facebook již využil spoustu příležitostí jak rozšířit své větve i do mobilního světa nejen vydáním jednoduché mobilní aplikace. Před třemi lety jsme viděli, že se tato sociální síť zkoušela dostat do podvědomí uživatelů mobilních technologií skrze spolupráci s HTC a jejich HTC Status, který ve stylu Blackberry jedním stiskem tlačítka umožnil superrychlé sdílení myšlenek. Bratříčkování s HTC pokračovalo i v roce 2013, kdy se objevila mezi uživateli ne úplně oblíbená aplikace Facebook Home na tehdejší novince HTC First. Po neúspěších z prodeje tohoto modelu by jeden řekl, že už to Facebook se světem mobilů zabalí. Nezabalí…

untitled-14

Dle nové zprávy agentury Reuters Facebook projednával možné investice s firmou Xiaomi v průběhu loňského října. Když Mark Zuckerberg loni navštívil Čínu, setkal se s výkonným ředitelem Xiaomi Leiem Junem při večeři, během které projednávali investice Facebooku do jeho na Čínu orientované superfirmy, jež je momentálně ceněna na 48 miliard dolarů. Během diskuze oba ředitelé projednávali politické a komerční důsledky spolupráce s internetovým gigantem. Je důležité si uvědomit, že Facebook byl v Číně zakázán již v roce 2009, takže pokud by došli oba představitelé k nějaké dohodě, celá situace by byla pořádně kontroverzní. Xiaomi patří ke špičce čínské výroby už nějakou tu dobu a právě kvůli dobrým vztáhům na domácím poli i s Google se rozhodla Zuckerbergovu nabídku odmítnout.

I když tedy dohoda padla, víme, že se Facebook nadále snaží rozšířit své sítě do Číny, zatímco Xiaomi by se rádo prosadilo po celém světě. Je jasné, že společnou spolupráci by obě firmy značně prosperovaly. Politická situace však dost možná zamezila průniku Xiaomi do světového trhu ve velkém měřítku.

zdroj: http://www.androidauthority.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here