„Eye Pause“ a „Eye Scroll“, nové technologie u Samsungu Galaxy S4?

2

 

Jak jsem psal již včera, s příchodem nové vlajkové lodi Samsungu se objevují spekulace o tom, co by mohl mít nový dravec od tohoto korejského giganta. Určitě se dočkáme lepšího displeje, který bude mít pravděpodobně rozlišení Full HD. Spekuluje se také o osmijádrovém procesoru. A mnohé další…

Nyní se na povrch dostala zajímavá zpráva. Samsung nám na jaře tohoto roku představil Galaxy S3. To není nic nového, to všichni vědí. Galaxy S3 je smartphone, který je, alespoň tedy dle slov Samsungu, inspirovaný přírodou. Má jít o telefon který nás poslouchá, sleduje nás a rozumí nám. Pomocí funkce SmartStay tak například dokáže sledovat naše oči prostřednictvím přední kamerky a vyhodnotit, zda může displej vypnout nebo jej nechat zapnutý. To už je taky všem dobře známé.

Nová žádost o registraci ochranných známek pro „Eye Pause“ a „Eye Scroll“ naznačuje, že se Samsung v tomto trendu rozhodl pokračovat. Funkce „Eye Pause“ bude určena na zastavení přehrávaného videa, když se uživatel podívá mimo obrazovku, šikovné. Druhou funkcí je „Eye Scroll“. Tato funkce umožní posouvat webové stránky, texty, ebooky a další. Ještě nevíme, jak přesně bude tato technologie fungovat, nicméně se můžeme těšit na zajímavé prvky ovládání. Tyto „benefity“ budou nejspíše součástí nové verze TouchWiz. Dle mého názoru je to krok správným směrem a je dobré, že se Samsung snaží uživatele svých telefonů potěšit malými i velkými detaily, které mohou posloužit například jako nákupní argument.

Zdroj: mojandroid.sk

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here