Dvoujádrové procesory porážejí čtyřjádra

5

Není pochyb o tom, že 4 jádrový procesor od NVIDIA Tegra 3 je velmi výkonný. Ale v poslední době se na trhu objevily dva dvoujádrové procesory, které v prvních testech porážejí Tegru 3. Jak z testů vyplývá tak počet jader nerozhoduje o celkovém výkonu přístroje.

Texas Instruments OMAP5 vs. NVIDIA Tegra 3

Podívejte se na video srovnání dvou tabletů, které běží na Ice Cream Sandwich. Jeden obsahuje dvoujádrový procesor ARM Cortex A15(OMAP5), který je taktován jen na frekvenci 800MHz a v případě potřeby dokáže pracovat na frekvenci až 2 GHz. V souboji se utkává se čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex A9 (Tegra 3).

httpv://www.youtube.com/watch?v=_kgPlsczhZg

Jak můžete na videu vidět dvoujádrový OMAP 5 byl téměř dvakrát rychlejší než čtyřjádrový Tegra 3 procesor. Bohužel zatím není možné nezávisle otestovat OMAP 5 procesor v zařízeních se objeví ve 4. čtvrtletí.

Qualcomm Snapdragon S4 vs. NVIDIA Tegra 3

Podívejte se na výsledky srovnání dvoujádrového procesoru Snapdragon S4 se čtyřjádrem Tegra 3 v nástrojích  Quadrant Advanced, AnTuTu a Vellamo.

dvoujádrový  Qualcomm S4 1.5 GHz  /  čtyřjádrový Tegra 3 

Quadrant
5531 / 3073

AnTuTu
6954 / 10,046

Vellamo
2164 / 1566

I na výsledcích testů dvoujádrového Qualcommu v přímém souboji se čtyřjádrovým procesorem je vidět vyšší výkon v rámci Quadrant a Vellamo testu.

Dáváte přednost při výběru nového zařízení více jádrovým procesorům?

Zdroj: androidcommunity.comandroidcommunity.com

5 KOMENTÁŘE

  1. Není to tak dávno, kdy dvoujádrové PDA byly v testech pomalejší než jednojadrové. Teprve po úpravě testovacího programu, který dokázal pracovat se dvěma jádry se situace obrátila. Takže bych z toho nebyl bůhvíjak „happy“ a počkal si, až se doladí SW pro testování.

  2. trochu nechápu důvod srovnávání Tegry 3, který se už do několika zařízení dává a Snapdragonu S4, kterej se bude dávat do zařízení až koncem roku jak je v článku 🙂 Než se bude sériově do zařízení snapdragon dávat tak už bude představená Tegra 4 a zase to bude naopak 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here