Dropbox roste raketovým tempem a komunita čítá na 300 milionů uživatelů

4

Dropbox je hlavním konkurentem OneDrivu a Google Drivu. Přitom za tímto cloudovým úložištěm nestojí žádný nadnárodní gigant a celý úspěch se zrodil z dobře promyšleného startupu. Stoupající tendence však stále pokračují a svědčí o tom i poslední čísla, podle kterých používá toto vzdálené úložiště na 300 milionů uživatelů.
300-Million-Users-dropbox

Mnohem zajímavější je ale zjištění, že 1/3 všech současných uživatelů se podařilo Dropboxu získat za posledních 6 měsíců. Bezesporu tomu napomáhá i partnerství se Samsungem, který každoročně přidává ke svým high-endům 50 GB místa v Dropbox cloudu. Oblíbenosti se ovšem tato společnost těší také v korporátním sektoru a svým osudem trochu připomíná velmi oblíbený Evernote. A jak se ke cloudu stavíte vy? Používáte Dropbox nebo levnější alternativu v podobě Google Drivu?

 

Zdroj: thenextweb

4 KOMENTÁŘE

  1. S Google Drive jsem měl několik potíží se synchronizací, dokonce mi i smazala kompletně všechny nasynchronyzované soubory na serverové straně. K čemu mi to potom je? Abych to tam co měsíc musel dávat znova? Používal jsem Dropbox současně (samozřejmě na jiná data), a ten mi za celou tu dobu neudělal ani jednou takový bordel. Vlastně žádný bordel nedělá, má plno funkcí navíc, a celkově mi přijde mnohem lépe zpracovaný. Kdybych měl za jeden z nich platit, připlatím si za Dropbox.

  2. Dropbox je nejlepší ale jen 2GB free, to je fakt málo. I když si něco nastřádáte, žádná heureka to nebude. Něco málo bych i připlatil jednorázově. Nebo něco málo měsíčně, možná. Ale 10 dolarů za 100GB měsíčně je hodně a nic mezi není. Google má 15GB zadarmo, mega 50GB zadarmo … Takže nejlepší ale hodně drahej. Myslím že paušál 2,5 dolaru za 25GB by ještě šel nebo prostě něco mezi.

  3. Také jsem kdysi Dropbox používal,ale od příchodu Copy jsem migroval. Mám tam nasyslíno něco málo přes 100GB grátis a nějakou dobu s tím určitě vystačím….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here