Dodávky HTC One se rozjedou v květnu, HTC by se díky tomu mělo zvednout

0

htc one beats

Zatímco ještě za první čtvrtletí vykázal navzdory nové vlajkové lodi tchajwanský výrobce chytrých telefonů, HTC historicky nízké příjmy, tak v tom nadcházejícím – druhém, by se měl podle některých analytiků konečně vzchopit a začít cestu k pozvolné obnově finančních výsledků minulých let.

Zatímco za duben má být kvůli stále trvajícímu problému s dodávkou Ultrapixel čipů vyrobeno pouhých 300 000 kusů nového HTC One, tak v květnu by se měla výroba konečně plně rozjet. Konkrétně se za pouhý jeden měsíc celosvětově počítá s přibližně 2 000 000 vyrobenými a následně s trochou štěstí i prodanými kusy.

Díky tomu kupříkladu za druhé čtvrtletí předpovídá analytická skupina J.P. Morgan Securities 50% nárůst příjmů společnosti oproti čtvrtletí předchozímu. I pokud se tato předpověď vyplní, tak samozřejmě HTC nebude ani zdaleka v pozici, kde bylo před rokem nebo dvěma, i pomalý růst je ale lepší než žádný. A pokud se mu takhle bude dařit zdvojnásobovat příjmy po více čtvrtletí v řadě, tak se třeba nejen vrátí, ale možná své původní pozice i posílí. Ale to už je spíše hudba budoucnosti.

Zdroj: GSMArena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here