Dobíjení smartphonu pomocí bleskového výboje

0

bleskový výboj

Myšlenka zabývající se nabíjením smartphonu jinou metodou než přes otravně tenký kabel se zdá být podobná sci-fi, a přece zde existuje další způsob, jak vašeho miláčka vrátit na příjemných sto procent, které na displeji vidíme nejraději.

Bezdrátové nabíjení je jednou z možností, nicméně prozatím funguje pouze se speciální podložkou, na které musí být telefon umístěn po dobu nabíjení. A to je možná méně praktické než samotný USB kabel.

Pravděpodobně by vás nenapadlo, že v budově Southamptonské univerzity se dobíjí smartphony pomocí bleskových výbojů. Vědci z této britské univerzity se spojili s firmou Nokia, a zkonstruovali transformátor, který v kontrolovaném laboratorním prostředí vytváří blesky.

Tým nechal výboje o síle 200 000 voltů projít přes třiceticentimetrovou mezeru, poblíž které byl umístěn Nokií navržený obvod, který byl schopen blesk zachytit, stabilizovat a dokonce z něj čerpat energii.

Kromě toho, že tento způsob nabíjení zní skvěle, experiment dokázal, že běžně prodávané smartphony jsou schopné s pomocným zařízením zachytit a čerpat dostatek energie z výbojů nacházejících se ve vzduchu.

Doufejme, že se technologie časem dostane i ke spotřebitelům, protože poté by bylo například možné dobít telefon v odlehlých místech bez elektřiny.

 

Zdroj: Geek

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here