Do ČR se dostaly Google Books! Budou následovat i další služby?

5

google-play-books

Česká republika se po dlouhém čekání konečně dočkala! Včera v noci (okolo 23:00) byl totiž odblokován knižní obsah na Google Play. Ovšem nic se neobejde bez problémů a i tato služba má momentálně menší háček.

Onen háček spočívá v tom, že Knihy Google jsou zatím bez českého obsahu – přečtete si tedy knihu v angličtině či němčině, ovšem ty české chybí. A to díky knižním nakladatelstvím, kteří se nyní musí rozhodnout, zda-li budou mít zájem distribuovat jejich obsah i na Google Play.

Dle informací od českého zastoupení Google ovšem jedno nakladatelství by již v tuto chvíli mělo zájem spolupracovat s Googlem a poskytnout mu jeho knižní obsah. Dle informací by se mělo jednat o nakladatelství GRADA, které patří k největším v ČR.

V těchto chvílích by se na Knihách Google mělo vyskytovat již přes 2 miliony knih v různých jazycích, které můžete nakupovat zcela bez omezení již dnes. Pokud si Knihy Google chcete jen vyzkoušet, v obchodě jsou k dostání i knihy, které jsou zcela zdarma.

Potěším ale i knižní milovníky, kteří mají svoji elektronickou čtečku. Na některé z nich jde totiž distribuovat obsah z Google Knih. Bohužel ze zcela pochopitelných důvodů chybí v seznamu například populární Kindle od Amazonu kvůli nekompatibilitě se zabezpečením DRM.

Velice zajímavým prvkem u této služby je synchronizace. Jakmile na jednom zařízení zavřete rozečtenou knihu (například na smartphonu) a večer budete chtít číst z tabletu, po poklepání na určitou knihu se Vám otevře přesně ta strana, na které jste skončili ve Vašem druhém zařízení, což určitě ocení uživatelé více zařízení.

Česká republika však není jedinou zemí, která dostala včera v noci Knihy Google. Službu dostalo také Dánsko, Finsko, Řecko, Maďarsko, Nizozemsko, Polsko a Rumunsko. Nyní tedy nezbývá nic jiného, než doufat, že se tohoto obsahu bezy dočká i Slovensko.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Hudba? Možná také na cestě!

Dalším diskutovaným tématem je zaručeně další produkt – hudba. Do vyhledávače jsme zkusili zadat několik interpretů, přičemž se dostavilo výsledku, že český Google Play hledá i mezi hudebními skladbami. Ve vyhledávači jsme našli například Coldplay, Rolling Stones, Adele nebo dokonce i Karla Gotta. Znamená to tedy, že se dočkáme brzy dalšího rozšíření?

hudba
Zdroj: vlastní, Google Blog, ap

5 KOMENTÁŘE

  1. Ideálně bych si nejvíc přál možnost objednávat Google zařízení oficiálně z GP i v ČR 🙂 To bych ocenil více jak filmy/hudbu…

    • Ano, Nexus zařízení by byla v ČR skvělá, zvláště z přímo z Google Play. Web ovšem zatím nenaznačuje nic o tom, že by se měla zařízení v blízké době začít prodávat i u nás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here