Dle výzkumu Google používají teenageři hlasové vyhledávání více než dospělí

0

Společnost Google nedávno vydala infografiku odhalující výsledky 1400 různých teenagerů a dospělých osob používajících chytrý telefon. Šlo o to zjistit, kdo využívá vyhledávání pomocí hlasu a proč. Jak se ukázalo, 55% mladistvých využívá této možnosti nejméně jednou za den, zatímco dospělí s 41 procenty trochu pokulhávají. Voice search tolikrát použije dokonce 75% těch teenagerů, kteří na svém telefonu stráví více než 11 hodin denně.  

1

A na co tedy obě skupiny vyhledávač používají? Čísla se shodují v ptaní se na směr( (38% mladí, 40% dospělí). Zatímco 31% teenagerů si nechá pomoct vyhledavačem s domácími úkoly, 39% dospělých osob diktuje zprávy. Co se týče místa, 22%  puberťáků a 15% zletilých používá voice search v koupelně. Obě skupiny pak nejvíce vyhledávají během sledování televize.

234

Funkce Voice Search, jež nabízí virtuální osobní asistenty jako Google Now, Siri and Cortana, je dle 79% mladistvých cool. O šestnáct procent méně dospělých si myslí to samé, což už podle teenagerů určitě tak moc cool není. Dále 45% líných mladistvých by si chtělo skrze tuto funkci objednat pizzu, zatímco použitelnější dospělí by v podobném počtu raději uvítali pomoc při hledání klíčů. Oběma stranám bychom nejspíš poradili, že existují i jiné aplikace, které můžou jejich problémy vyřešit.

 5

Pokud chcete vědět, jak je ještě jinak využíván Voice Search mezi mladými a staršími nebo jen zjistit, kam byste patřili vy, koukněte na oficiální infografiku zahrnutou v celém článku v originální podobě.

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here