Developerské verze Ouya se začnou rozesílat 28. prosince

1

Na Androidu a mobilním hardwaru postavená herní konzole Ouya, která v průběhu letošního léta divoce rozvířila vody kickstarteru a internetu celkově, se koncem tohoto měsíce poprvé podívá do světa.

Právě 28. prosince by totiž měla z výroby sjet první řada vývojářských kitů, které by měli obratem zamířit ke všem ze 732 přispěvovatelů, co na kickstarteru zaplatili 699 dolarů nebo více. Spolu s tím dojde také k vydání vývojářského balíčku (SDK), který bude navíc dostupné všem, tedy i těm, kteří nepřispěli nic.

Vývojáři tak budou mít nejméně dva až tři měsíce, aby pořádně připravili první sadu her a aplikací před zahájením prodeje koncovým uživatelům. Současně to také poskytne dost času na odladění všech potencionálních chyb a to ať již hardwarových nebo softwarových.

Ouya je nová herní konzole postavená na čtyřjádrovém procesoru Tegra 3, 1 GB RAM, 8GB vnitřní paměti a upraveném Androidu 4.1 Jelly Bean. Vyniknout by měla hlavně cenou nastavenou na $99, otevřeným přístupem k moderské komunitě a cenovou politikou, kdy každá hra bude muset nabídnout alespoň nějakou formu zdarma dostupné části (demo, freemium).

Zdroj: aauthority

1 komentář

  1. Už se těším, na Kickstarteru jsem si zaplatil za „limited edition rich BROWN BRUSHED METAL FINISH OUYA“ + 2 ovladače. Před pár měsíci už rozesílali e-maily, aby si lidi zaregistrovali svoje nicky, takže to vypadá dost nadějně. Vyjít má myslí v březnu, takže před maturitou si můžu pořádně zapařit 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here