Další verze Chrome OS přinese větší podporu dotykových zařízení

0

Operační systém Chrome OS je fenoménem posledních měsíců. Žel bohu zůstává nám Čechům trochu odepřen a oficiálně se k nám Chromebooky teprve chystají. To ale nic nemění na tom, že je po nich i v tuzemsku zájem. Podle posledních zpráv se navíc Chrome OS dočká větší podpory dotykových displejů.

chrome os tablet

Chrome OS sice už od loňského roku s dotyky pracovat umí, stále je to však pouze doplňková funkce. Jak to tak ale vypadá, další verze tohoto operačního systému od Googlu by mohla dotyky posunout do popředí. Podle posledních informací by měl být Chrome OS obohacen o dotykovou klávesnici. Ta je sice v Chrome OS dostupná již nyní, ale pouze po zapnutí v chrome://flags. Stále se ovšem jedná o funkci v testovacím režimu. Jestli se ale skutečně dostane do finální verze a její zapnutí bude možné i skrze uživatelsky přívětivější nabídku s nastavením.

Chromebook Pixel 3

Díky tomuto zjištění již mnozí novináři začali spekulovat nad možnými tablety s tímto OS. Těžko ovšem předvídat, jestli by zaznamenaly stejný úspěch jako tomu bylo u levných laptopů. Odhady jsou v tomto směru trochu zavádějící, kdo totiž na začátku éry Chromebooků mohl předpokládat, že zaznamenají takovýto úspěch.

 

Zdroj: zdnet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here