Další patent Samsungu, tentokrát pro zámek displeje

3

Samsung pravděpodobně vyvíjí funkci pro odemykání displeje gesty. Do jisté míry se mohl rozhodnout pro nabídnutí další možnosti zabezpečení displeje poté, co LG přišlo s pokročilou funkcí pro odemykání displeje Knock On a Knock Code. Nový patent Samsungu by měl dovolit heslo si bez nadsázky nakreslit.

Patent-images

Místo klasického dotyku nebo poklepání jako má LG, by se tak dalo zařízení odemknout zadáním zvoleného nakresleného obrazce. Displej by měl reagovat na dotyk i ve chvíli, kdy je vypnutý. Tedy stejně jako u Knock Code byste kreslili obrazec podle vašeho vzoru, přičemž při shodě by se vám displej odemknul a rozsvítil. Zcela jistě se jedná o výhodu při dnešní velikosti některých telefonů, protože často potřebujete k manipulaci obě ruce k odemčení zařízení. Tímto by se mohl problém částečně eliminovat.

Podle patentu nezáleží na tom, jakým směrem, způsobem nebo v jaké velikosti obrazec nakreslíte, nejdůležitější je, že musí mít alespoň jeden průsečík. Maximální možný počet průsečíků zmíněn není. Nastavení umožní, aby mohlo být zvoleno například pro jeden průsečík odemčení displeje a pro dva průsečíky spuštění vámi navolené aplikace.

Zajímavé by mohlo být nejen spojení s displejem citlivým na sílu vyvíjeného tlaku na něj, ale také použití u řady Note, kde by se pro vytvoření obrazce využil S Pen.

Zdroj: Phonearena, USPTO

3 KOMENTÁŘE

  1. Nevýhodou kreslených znaků je ta že po něm zůstává na displeji přesné zaplanej tah kterej je při zhasnutým displeji krásně vydět. Tím pádem ztrácí takovej zámek smysl 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here