Samsung a nové pantenty. Tentokrát přinesou ohebná zařízení

0

Po patentu speciálního zámku displeje, který bude odemykán pomocí kresleného znaku a patentu displeje citlivého na sílu tlaku, který je na něj vyvíjen, se objevily další patenty, které si Samsung zaregistroval. Na stránkách Patentbolt se objevil podrobný popis, jak by ohebná zařízení mohla fungovat. Samsung tak určuje možný budoucí směr, kterým se budou zařízení ubírat.

flex-patent

S reálným produktem s ohebným displejem bychom se mohli podle předpovědi setkat již v roce 2015. První patent se nejvíce dotýká otázky zařízení ohnutého okolo zápěstí, tedy určité formy chytrých hodinek či náramku. Interakce se zařízením, změna tvaru či určitý pohyb by mohly vyvolat nějakou akci či započít nějakou činnost.

Druhý patent se týká displeje ohebného ve dvou místech. Pravděpodobně přístroj půjde složit do kompaktnějšího tvaru. Bude možné displej užít jako celek, pro zobrazení videa či webu, nebo jej rozdělit na tři díly, kdy na každém bude běžet jiná aplikace či jiné prostředí.

6a0168e68320b0970c01a3fcd17c8a970b-800wi

Třetí patent umožňuje ohnutí či narovnání displeje pro určité aplikace, jako jsou zprávy nebo email.

6a0168e68320b0970c01a5118153ed970c-800wiČtvrtý patent přinese revoluční odesílání souborů během videotelefonování. Ať už při komunikace s jednou osobou nebo při videokonferenci by byl patent při uvedení do reálného zařízení jistě užitečný. Na displeji ohnutém na dvě poloviny (představme si například klasickou polohu otevřeného notebooku) bude na vrchní displejové části zobrazen obličej volaného a na dolní části displeje bude možno pracovat. Přes takto vytvořené rozhraní bude možné odesílat soubory druhé straně pouhým přesunem z části dolní do části horní.

6a0168e68320b0970c01a3fcd17c8e970b-800wi

Patenty jsou bezesporu zajímavé, je však škoda, že se o nich dozvídáme až nyní. Patentový úřad ve Spojených státech (USPTO -United States Patent and Trademark Office) je sice zveřejnil až minulý týden, žádost o jejich přidělení však musela být podána již loni v průběhu léta. Jestli se dočkáme zařízení, ve kterém bude některý z patentů užit, je nejisté. Odhadovaný rok 2015 pro uvedení prvního takového zařízení je však podle mne příliš optimistický.

Zdroj: Sammobile, Patentbolt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here