Další informace o Samsungu Exynos 5

5

Nová generace SOC (cpu, gpu, konektivita) čipů od Samsungu z rodiny Exynos byla poprvé oficiálně představena skrze model Exynos 5250 v listopadu minulého roku. Od té doby se různě po internetu objevovaly pouze různé spekulace odhadující použitý grafický čip, maximální počet jader a výrobní technologii.

A právě tyto informace se tento týden podařilo díky fotografii informační tabule sumarizující právě vlastnosti nových Exynos 5 čipů od Samsungu zjistit. Přesně podle očekávání budou procesory řady Exynos 5 (alespoň zprvu) obsahovat pouze dvě, leč na druhou stranu Cortex A15, jádra taktovaná maximálně na 2GHz doplněná o novou generaci grafických čipů Mali.

Konkrétně by se mělo jednat o čip s označením Mali 604, který by měl být schopen renderovat rozlišení až 2.1 giga pixelů a zpracovávat 12.8 GB textur za sekundu. Kromě toho by měl zvládnout také zobrazování v 3D, vykreslování DirectX 11 a další podobné technologie.

Poslední, leč rozhodně ne zajímavou informací, je pak fakt, že procesor bude vyráběn 32 nanometrovou technologií.  To by mělo zaručit minimální spotřebu při nízkém zahřívání a současném relativně vysokém výkonu.

zdroj: pocketNow

5 KOMENTÁŘE

        • Neříkám, že by bylo objektivně lepší, to ne. Sám jsem zastánce umírněného středu, který tvrdí první vylepšete baterie.
          Ale pro mnoho lidí dost možná půjde o zklamání a ani marketingu to dvakrát nepomůže.

  1. Informace fajn, jen by to chtělo zlepšit pravopis. „Objevovali se spekulace“ a „informace se dostali“ vážně nevypadá moc hezky… 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here