CyanogenMod 9: další informace o průběhu vývoje

2

Vývojář Steve Kondik nedávno zveřejnil další informace o dlouho očekávané ROM s názvem CyanogenMod 9, založené na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Veliké změny, kterými Android při přechodu na „zmrzlinovou“ verzi prošel, pochopitelně komplikují vývoj CM9. CyanogenMod tým začal s čistým zdrojovým kódem od Google, do kterého vývojáři přidávali prvky z CM7 s důrazem na design a lepší integraci. U většiny zařízení je nutné aktualizovat ovladače grafické karty a mnoha dalších věcí, což není možné udělat, pokud je výrobce nevydá. Vývoj CM9 pro mnoho zařízení je proto nyní zastaven.  Některé věci vývojáři mohli dle svých slov chytře obejít, v současné době jsou ale stále blokování některými subsystémy, například fotoaparátem. Pro velké množství zařízení totiž není prakticky možné získat základní věci jako jsou ovladače k už zmíněnému fotoaparátu.

CyanogenMod tým nechce vydávat nedodělané produkty s chybějícími základními funkcemi. Jeho cílem je, aby měl uživatel pocit, že jeho telefon či tablet byl CM9 vybaven už od počátku. To znamená vytvořit operační systém dokonale funkční a „zapadající“ do zařízení.

zdroj: cm blog
via  ac

2 KOMENTÁŘE

    • Co jsem slyšel Samsung Cyanogeny podporuje… takže, ano mohl by… Samozřejmě ale bude chtít mít ostrou ICS romku jako první venku a tak to vydá až po launchi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here