Čtečka oční duhovky iris by se mohla dostat i ke smartphonům střední třídy!

0

Při představení nové vlajkové lodi Samsungu se ředitel mobilní divize na chvíli zastavil i u plánů společnosti s bezpečnostní technologií skenování oční duhovky iris, která je nyní dostupná ve dvou zařízeních: Samsung Galaxy Note 7 a Galaxy Tab Iris.Samsung Galaxy Note Iris Scaner

Pan Koh uvedl, že Samsungu trval vývoj této technologie přes tři roky, iris je podle něj ze všech biometrických technologií tou nejbezpečnější. Podle jeho slov Samsung prý plánuje vypustit API mezi vývojáře, aby bylo možné se přihlašovat do jejich aplikací pomocí skanu oční duhovky.

Jak je to u všech nových technologií, tak i u čtečky oční duhovky iris je výroba poměrně drahá, ovšem v průběhu dalších let se její cena bude postupně snižovat a iris by tak mohl zavítat i do smartphonů střední třídy.samsung iris

Iris scanner se v Galaxy Note 7 využívá hlavně pro samotné odemknutí telefonu. Výhodou je, že na rozdíl od starších čteček otisků prstů dokáže rozeznat fotografii s vysokým rozlišením od opravdových očí. Navíc prý nemá problém fungovat za světla i tmy. Podle zpráv prvních uživatelů, kteří měli možnost iris scanner vyzkoušet, můžeme zatím potvrdit, že scanner funguje velmi rychle, snímá mnohem detailněji a chlubí se velmi nízkou mírou nerozpoznání uživatele.

Také se proslýchají zprávy, že LG pracuje na svém vlastním iris scanneru společně s korejskou firmou Irience. LG scanner měl být představený jako inovativní funkce LG G5, ovšem zatím to vypadá, že LG chvíli podrží eso v rukávu a představí iris scanner až v nadcházející vlajkové lodi LG V20.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here