Cracknutý software na Marketplace

3

To, že se čas od času objeví cracknutá aplikace na Android nebo jiné mobilní operační systémy, to není nic překvapivého. Warezem, aneb autorským dílem, se kterým je nakládáno nejčastěji v rozporu s autorskými právy se internet přímo hemží. Avšak skupina pirátů dokázala zajímavý kousek, podařilo se jí cracknout aplikaci Navigation Italy a tuto verzi umístila na Marketplace, kde si ji zadarmo stáhlo tisíce uživatelů. Společnost tak přišla u každého stažení o  35,99 Euro.

Microsoft poté stáhl nelegální kopii z Marketplace a také ji dálkově odstranil z telefonů na které byla nelegálně stažena, upozornil italský server Plaffo. Poté  Microsoft oslovil majitele účtu, ze kterého byla pirátská kopie na Marketplace přidána, ten však tvrdí, že se mu někdo naboural na účet, nicméně Microsoft i tak požaduje 40 tisíc amerických dolarů.

Tento případ není první, velký boom warezu bylo možné zaznamenat tehdy, kdy začal Microsoft nabízet různé aplikace pouze pro uživatele  telefonů Nokia, nacož ostatní reagovali tím, že se snažili upravit aplikace pro jiná zařízení. Avšak poprvé v historii použil Microsoft tak kontroverzní zásah, jako je smazání dat z telefonu uživatelů používajících Windows Phone, byť oprávněně smazal pirátskou aplikaci.

 

Zdroje: PocketNow.com

3 KOMENTÁŘE

  1. „…si ji zadarmo stáhlo tisíce uživatelů. Společnost tak přišla u každého stažení o 35,99 Euro“

    Určite si ju tie tisíce užívateľov išli kúpiť, keď zrazu zistili, že „Aha, však je to zadarmo!“, však?
    Týmto naivným spôsobom rátajú „škody“ organizácie typu BSA, ale nikto iný kto má aspoň štipku rozumu 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here