Corning přesune výrobu z Japonska do Jižní Koreje

0

Gorilla Glass, nejznámější výrobek společnosti Corning, zná téměř každý. Již třetí generace odolného displeje se spolu s předchozími řadami usadila na předních stranách mobilních telefonů většiny světových výrobců. Nyní společnost z důvodu úspor přesune svou z Japonska do Jižní Koreje.

Corning-Anitimicrobial-Gorilla-Glass

Současné sídlo, Shizuoka (Japonsko), bude přemístěno do Asanu (Jižné Korea) spolu s veškerou výrobou do konce roku 2015. Jedná se o logický krok, neboť právě v Jižní Koreji sídlí značná část světových výrobců mobilních zařízení a výrobu mají v této zemi či v blízkých okolních zemích.

Přesun výroby může souviset se spoluprací, kterou navázal Samsung a Corning v minulém roce. Vnikla tak společnost Samsung Corning Precision Materials Co. Ltd, přičemž uskutečněnou akvizicí se stal Samsung vlastníkem značené části akcí společnosti Corning. Tato spolupráce má, spolu s přesunem výroby, údajně přinést oběma společnostem výhodu přepravní i finanční. Všechny části displejů se budou od přesunu vyrábět na jednom místě.

James P. Clappin, president Corning Glass Technologies, prohlásil: „Tento transfer výroby Corningu posiluje přesvědčení, že spolu s očekávanou spoluprací ve formě CPM (Corning Precision Materials), může dosáhnout zisku přibližně 100 milionů dolarů v roce 2015 a potencionálního zvýšení v budoucnu. Významná část spolupráce je ta, kdy se očekává optimalizace výroby společnosti Corning, ve formě jako je například dnešní oznámení přesunu výroby Gorilla Glass na CPM.“ (Pozn.: Volně přeloženo.)

Zdroj: Fonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here