Corning oznámil 1 miliardu prodaných Gorilla Glass

3

Od prvního použití, dnes již světoznámého tvrzeného skla, Gorilla Glass americké firmy Corning v první generaci iPhone, uběhlo již téměř 5 let. Za tu dobu se z průměrného, většinovou veřejností naprosto opomíjeného výrobce skla, stala značka, kterou výrobci elektroniky běžně používají při dokazování, že právě jejich zařízení je kvůli Gorrila Glass sklu lepší než konkrece.

Za tu dobu se také Gorilla Glass rozšířilo. Kromě Applu jej začali používat i ostatní výrobci telefonů, později se dostalo i na větší úhlopříčky, například tabletů a v poslední dobé jej běžně nalezneme i u netbooků a notebooků.

Nikoho tak výrazně nepřekvapilo, když Corning tento týden oznámil, že prodal přes 1 miliardu jednotlivých kousků Gorilla Glass. To vše 33 různým výrobcům do 500 jednotlivých modelů telefonů, tabletů a ostatní elektroniky.

Při takovémto výročí vyvstává poměrně zajímavá otázka, a sice zda je Gorilla Glass opravdu tak dobré sklo. Ruku v ruce s jeho vývojem totiž pokročila i konkurence, takže tvrzení, že je Gorilla Glass nutně nejlepší, není úplně jednoznačné.

Praxe nám navíc ukazuje, že nejenom, že není tak úplně nezničitelné (komu telefon upadl na beton, ten ví), ale dokonce se dá i reálně poškrábat pouhým nošením v kapse. A jaký je Váš názor na Gorilla Glass? Je to jeden z parametrů, podle kterého vybíráte další zařízení?

Zdroj: engadget, wiki

3 KOMENTÁŘE

  1. Mám Samsung Galaxy S II, samozřejmě jsem ho hned při koupi doplnil fólií a silikonovým obalem, díky tomu je stále jako nový. Chovám se k němu jako kdyby to byla žena, ne jako ke kameni 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here