comScore: Android vládne také ve Spojených státech

1

Neuběhly ani dva dny od zprávy, že se Android nachází na celých 67.1% všech chytrých telefonů v Evropě a již tady máme obdobnou informaci o Spojených státech. V nich se na podíl jednotlivých mobilních operačních systémů podívala již zavedená agentura comScore.

Podle jejich výsledků se Android v červnu tohoto roku nacházel na 52.2% telefonů, oproti dubnu si tak polepšil o 1.4%. Poměrně překvapivě rostl také iOS, který z dubnových 31.4% vyskočil na 33.4%.

Ostatní platformy pak jen upadaly, RIM z 11.6% na 9.5%, Windows Mobile a Phone z 4.0% na 3.6% a nakonec v USA takřka nerozšířený Symbian z 1.3% na 0.8%.

Kromě podílu operačních systémů se comScore podíval také na zastoupení jednotlivých výrobců. I přestože tentokráte již nešlo jen o chytré telefony, ale také klasické hloupé kousky, tak vyšly poměrně zajímavé výsledky.

Nejrozšířenějších výrobcem se podle comScoru stal Samsung s 25.6% podílem. Na druhém místě se umístil LG s 18.4% a již třetí místo obsadil s podílem 16.3% Apple. Až za ním se pak objevila Motorola a HTC.

Zdroj: eng, comscore

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here