Co zvládne chytrý prsten Ö?

0

Jak by se Vám líbilo nosit chytré zařízení na prstě? Jistě, chytré prsteny už nejsou žádnou novinkou, přesto není na škodu se občas podívat, kam se tato vychytávka posunula. Kevin Bates, tvůrce prstenu Ö, chtěl zjistit, jak malá by mohla být technologie nutná k fungování chytrého prstýnku, využívajícího Bluetooth. Vybavil jej tedy černobílým OLED displejem o rozlišení 64 x 32, dobíjecí 40mAh baterií, která vydrží až 4 hodiny provozu a 16MHz procesorem, který se stará o chod zařízení.

smart ring

Prodej smartringu je naplánován někdy v průběhu tohoto roku. S jeho pomocí bude uživatel schopen ,,obdržet a reagovat na upozornění z telefonu a také si zobrazovat zábavné animace na party“. Přečtěte si vyjádření samotného autora:

,, Pracoval jsem na tomto zařízení hlavně, abych zjistil, jak až malá tato technologie může být. Nechal jsem se inspirovat poté, co se některé koncepty chytrých prstenů podporované skrze crowdfunding staly velice úspěšné. Chtěl jsem vidět, zda je možné vyvíjjet technologii, která je daleko pokročilejší než ty zobrazeny v jejich promo materiálech. Myslím, že lidé by měli být o dost více skeptičtí v ohledu podporování crowdfunding akcí, protože nevidí přesně, jak je s jejich penězi nakládáno“ – Kevin Bates

Samotný Bates ještě neuvedl cenu novinky asi i kvůli tomu, že stále ještě není jasná cena výroby továren. Na Ö Ring se můžete podívat ve videu pod článkem. Koukněte se na něj a dejte nám vědět, zda považujete chytrý prsten za fajn vychytávku nebo absolutně zbytečnou ztrátu peněz a času.

 

zdroj: http://www.phonearena.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here