Co by měl umět telefon kombinující přednosti špičkových společností? část II

0

Včera jsme si představili první půlku nejlepších funkcí pro chytrá zařízení, kterými je vyzbrojily největší světové společnosti věnující se právě tomuto odvětví. Nebudeme zdržovat a představíme si zbytek. Jdeme na to.

6) Ultra Power Saving Mode Samsungu

Model Samsung Galaxy S5 přišel s funkcí pojmenovanou Ultra Power Saving Mode. Její podstata je jednoduchá. UPSM omezuje v možnostech připojení a funguje na osekaném módu, který povoluje přístup jen k nejzákladnějším aplikacím. Obrazovka během jeho používání jede na šedé škále barev. Je jasné, že cílem je co možná největší úspora baterky a musíme uznat, že úspěšná. Note 4 je touto funkcí vybaven také. My bychom ji rádi viděli i u jiných zařízení využívajících AMOLED obrazovky jako třeba Moto X 2014 a Nexus 6. Právě ,,amoledky“ dokáží z UPSM vytřískat nejvíce, jelikož zobrazování černé barvy je nestojí skoro žádnou energii.

1

7) Zabudované nahrávání od Sony

Potřebovali jste někdy natočit video obsahující Vaše uživatelské rozhraní? Ať už byste rádi vysvětlili někomu nějaký postup nebo se pochlubili Vašim herním výkonem, je to možné s příchodem systému Android 4.4 KitKat. S tím je však spojeno celkem dlouhé nastavování. Vývojáři ze Sony vybavili touto funkcí model Xperia Z3. Pokud na Z3jce dlouze stisknete tlačítko Power, pak na Vás vyskočí nabídka, ve které najdete možnost nahrávání displeje. Příjemným doplňkem je, že můžete nejen nahrávat to, co se děje na Vašem displeji ale zároveň i sebe nebo cokoliv v záběru při komentování. Od nás palec nahoru.

2

8) Privátní mód Samsungu

Pokud necháváte své ratolesti si hrát s Vašim chytrým zařízením nebo na něm prostě máte citlivý obsah, který není určen pro oči každého, určitě oceníte funkci Private Mode, kterou jsou vybaveny telefony od Samsungu. Jakmile ji zapnete, můžete poschovávat aplikace a jiné soubory, které se stanou neviditelnými až do opětovného vstupu do módu. Heslová ochrana je samozřejmostí. Žádný čmuchal se tedy k Vašim datům nedostane. Pokud tedy nepoužíváte kouzelnou kombinaci 1-2-3-4.

3

9) LG a jeho přizpůsobitelná tlačítka pro software navigaci

Pokud si ještě zaslouží nějaká funkce být v tomto seznamu, je to přizpůsobení si tlačítek pro nejzákladnější ovládání telefonu přístupné na zařízeních LG. Díky ní můžete obohatit ,,svatou trojici“ jednoúčelných tlačítek ,,domů“, ..zpět“ a ,,nedávno používané aplikace“ o další, například srolování lišty upozornění a její opětovné zmizení. Tažení prstem po celé výšce zařízení tedy není nutné. Tohle ocení zvláště majitelé velkých chytrých zařízení.

4

10) MIUI 6 a zvláštní spuštění lišty upozornění

Poslední funkce se týká taktéž lišty notifikací. Tentokrát ji má na svědomí čínská Xiaomi, která jí vybavila poslední model MIUI 6. Lištu si zobrazíte vertikálním tahem prstu kdekoliv po celé obrazovce, i když na ní máte ikony a jakékoli widgety. Tato funkce se hodí hlavně kvůli tomu, že umožňuje rychlý přístup k obrazovce, kterou kontrolujeme několikrát za den.

5

Má Váš mobil nějakou funkci, kterou se často chlubíte známým?

zdroj: http://www.phonearena.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here