Cloudové úložiště Google Drive bude podporovat aplikace třetích stran

3

Zatímco v současné době je jedničkou mezi cloudovými úložišti Dropbox, brzy by se to mohlo s nástupem nové služby Google Drive. Ta kromě cenové dostupnosti a provázanosti s ostatními službami od Google nabídne také přístup vývojářům třetích stran.

Neoficiální blog Google Operating System ze starších uniklých souborů usuzuje, že Google Drive bude otevřený i pro další vývojáře. To znamená, že jakákoliv jiná služba bude moct využít výhod Google Drive. Americký gigant pravděpodobně vydá pro ostatní vývojáře tzv. software development kit (SDK).

Podle posledních informací bude nová služba od Googlu velmi úzce spojena s Gmailem, což ale není žádné překvapení. Už brzy budeme moct říct sbohem klasickým e-mailovým přílohám a využívat Google Drive, který kromě téměř neomezené velikosti nabídne i další rozšířené možnosti.

Podle nedávného článku od The Wall Street Journal by měla být nová cloudová služba spuštěna během několika týdnů a měsíců. Pro většinu soukromých a firemních uživatelů bude služba zdarma, Google Drive bude zpoplatněn pouze těm, kteří na něj budou chtít nahrávat opravdu velké množství souborů.

zdroj: gos
via pha

3 KOMENTÁŘE

  1. S otevřeným API by mohlo jít o zajímavou službu. Na druhou stranu se nebude snadné prosadit. Máme tu dropbox s otevřeným API a ohromnou základnou lidí, navíc také s podporou synchronizace.
    Špatně na tom není ani MS se svým SkyDrivem, který se má navíc zanedlouho dočkat velké aktualizace a (snad) i sloučení s LiveMeshem (tj. taky synchronizace). Pro ten bude navíc hrát i integrace v OS.
    A svoje želízko má i Apple s (sic nepříliš povedeným) iCloudem.
    V podstatě se dá říci, že podobnou službu má již takřka každý, až na Google.

    • No já Dropbox využívám intenzivně, ale jakmile bude GDrive, tak jdu hned na něj a neváhám a podle mě to udělá spousta lidí. Mít vše pod jedním účtem a vzájemně provázané je velmi pohodlné. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here