Cloudové úložiště Google Drive bude možná spuštěno už na začátku dubna

4

Na internetových stránkách Giga OM se objevili další informace o dlouho očekávané službě Google Drive. Cloudové úložiště od Googlu by mělo být spuštěno už velmi brzy, konkrétně první týden v dubnu.

Zpočátku bude Google Drive údajně nabízet jen 1 GB volného prostoru zdarma pro vaše soubory. Očekáváme však, že americký gigant zvolí stejnou strategii, jako dříve u Gmailu. Když Google spustil beta verzi Gmailu, měli uživatelé k dispozici jen omezený prostor pro své e-maily, až do dnešního dne se ale kapacita postupně navyšuje.

Už dříve jsme vás také informovali o tom, že Google Drive bude dostupné s otevřeným API, takže jej budou moct využívat i služby třetích stran. Samozřejmostí bude i provázanost s ostatními službami od Googlu.

I když zatím nepadly žádné informace o mobilních aplikací, pravděpodobně bude krátce po spuštění služby vydána oficiální aplikace Google Drive pro Android. A nakonec máme dobrou pro všechny firemní zákazníky: nové cloudové úložiště bude určené i pro uživatele Google Apps.

Těšíte se na chystané cloudové úložiště Google Drive? Myslíte si, že má nová služba překonat současné lídry v oboru? Napište svůj názor do komentářů pod článkem.

zdroj: pha

4 KOMENTÁŘE

  1. Myslím si, že za situace kdy by Google nabídl atraktivní nabídky jak pro soukromý sektor uživatelů tak pro sektor firemní a celé by to podtrhl bonusem ve formě GB místa zdarma v případě že bychom využívali jejich službu i na zařízením s Androidem, tak má Google Drive potenciál k překonání SkyDrive nebo Dropboxu.

  2. Google má šanci, protože je to prostě Google, ale jen 1 Gb je dost málo zatím, a dropbox má výhodu programu ve Win a synchorinzaci. Takže pokud nenabídne např. 5 Gb tak to asi nemá moc cenu, když mám vše na dropboxu

  3. Pokud si správně pamatuji informace o připravovaném GDrive, tak záměr je na jedné straně sice nabídnout jen malý prostor zdarma, ale na druhé straně požadovat jen velmi nízký poplatek za GB využitého prostoru. Osobně by mi tento přístup docela vyhovoval a asi bych toho využil. Ale uvidíme, s čím Google nakonec doopravdy přijde.

  4. Myslím že bude záležet opravdu na tom, kolik nabídne prostoru…nejlépe zdarma. Já mám na Boxu 50GB zdarma a určitě bych neměnil za něco, kde budu mít 1GB, ale bude to od Googlu…ale docela se těším 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here