ClockWorkMod Recovery ve verzi 6.0.0

1

Pravděpodobně nejrozšířenější alternativní Recovery, ClockWorkMod se tento týden dočkal vydání prvních testovacích buildů své nové verze s číslovkou 6.0.0.

Oproti starším verzím by měla být podstatné rychlejší záloha ROM a vylepšené opakované zálohování, které by nově nemělo duplikovat informace a tedy ukládat jen to, co se od poslední zálohy změnilo. Ve výsledku by tak záloha měla trvat přibližně 20% původního času a v případě přítomnosti starších záloh zabírat jen 20-30 MB.

Nová verze je dostupná jak v klasické, tak dotekové ovládání podporující variantě. Ze zařízení je prozatím podporován pouze Galaxy Nexus, do budoucna se však počítá s buildy pro všechny telefony a tablety, pro které byla dostupná verze starší.

Recovery je v Androidu bootovatelný oddíl, který se stará o aktualizace a případné změny kernelu a samotného Androidu. Uživatelsky upravená Recovery, jako například CWM, pak tyto možnosti rozšiřuje a nabízí například zálohu systému, instalaci uživatelsky upraveného systému (ROM) z SD karty a podobně.

Zdroj: XDA, google+ via talk

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here