Cítíte se závislí na svém telefonu? Máme pro Vás odvykací kúru.

0

Pomalu ale jistě se to již stává trendem. Lidé si skutečně začínají dělat ze svých elektronických mazlíčků nejbližší společníky. Teenageři se sklopenou hlavou na přechodě se raději nechají zajet, než aby okamžitě vtipně neodpověděli kamarádovi na WhatsAppu, z večírků se společenskými hrami se stávají Wi-Fi party a smajlíky se za nás smějí daleko více než my sami v reálném životě (výjimku mají Američani s LOL). Pokud se cítíte jako člověk, závislý na svém chytrém zařízení, pojďte s námi zkusit ušetřit nějaký ten čas pro smysluplnější aktivity.

maxresdefault

Čím více se technologie prokousávají do našich životů, tím více lidí se snaží držet zpátky a upírat svoji pozornost jinam. Mobilní zařízení jsou však velkým soupeřem, protože ještě je nepoužíváme zas tak dlouhou dobu na to, abychom byli schopni ignorovat neustálý přísun informací. Samozřejmě, najdou se slabší i silnější bojovníci, ale všichni si mohou dopomoci právě tím, co chtějí vlastně omezit. Nedávno se objevila aplikace jménem Digital Detach, která skutečně pomáhá uživatelům omezovat čas strávený na chytrých produktech.

Idea appky je jednoduchá – to, že se na nás neustále valí hromady zpráv či informací od přátel, rodiny a jiných zajímavých osob neznamená, že se mohou zmocnit našeho času kdykoli. Novinka Digital Detach prostě utne tipec ,,rozptylujícím aplikacím“ typu Facebook, Twitter či Instagram, zatímco přístupy k hovorům, zprávám a některým Messengerům (Facebook Messenger, WhatsApp, …) zůstanou nedotčeny.  Jednoduše se rozhodnete, jak dlouho chcete být odřízlý/á, přičemž nejkratší dobou je patnáct minut. Pak už se délce ,,izolace“ meze nekladou a můžete dokonce malou nebo velkou přestávku navrhnout i svým přátelům (pokud se s  nimi dostanete do kontaktu).

3 2 1

Luke Thomas, vývojář této aplikace, dokonce navrhuje uživatelům, jak by mohli využít nově nabytý čas jako třeba hrát si se štěňátky, přečíst si knížku nebo se sejít s přáteli v reálném světě (ano, taky se ptáme, proč zrovna štěňátka). Třeba mít však na paměti, že využívání služeb typu Republic Wireless, které praktikují volání skrze Wi-Fi, během fungování aplikace zkrátka není možné. Baterku taky dvakrát nepošetříte, protože data jsou sice upozaděná, nicméně přichází stále.

Pokud tedy dáte aplikaci Digital Detach šanci, seženete ji za 99 centů (asi 21 Kč) v obchodu Google Play. Pozor! Je však k dispozici pouze pro Android.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here