Číselník #3

1

android-number-3

 

Android, jakožto operační systém, urazil za jeho šestileté působení obrovský kus cesty a tak má za sebou již pěknou řádku statistik, historie a nejednoho úspěchu. Ve včerejším čísle jsme si prozradili několik spojitostí s číslem dvě a dnes nás čeká číslo tři. Stále nám můžete pomáhat s doplňováním.

 

Číslo 3

  1. Android 3.0 Honeycomb aneb jediná verze systému, která nikdy nebyla určena na mobilní telefony, nýbrž pouze pro tablety.
  2. Většina zkratek nebo přípon, které vidíme všude kolem nás (USB, RAM, MP3, GPS, SSL, SGL, atd..) obsahuje pouze tři písmena. Důvod? Nevím, zda to má bližší význam, ale logicky, dva je málo a čtyři zase zbytečně moc.
  3. Samsung má v plánu na podzim přichystat novou řadu Galaxy Note III, která by měla obsahovat jako první telefon také 3 GB RAM.
  4. Tegra 3 – Procesor od společnosti Nvidia, který tepe v miliónech zařízení po celém světě.
  5. Technologie 3D. Ačkoliv, tato technologie u Androidu nezažila příliš úspěchu, přesto ji nalezneme například v HTC EVO 3D. Tak jako u televizí je ale tato technologie spíše na ústupu.
  6. Nejlepší závodní hra Real Racing nese pořadové číslo tři.
  7. 24. července, tedy před týdnem, Google představil novou verzi Androidu Jelly Bean, označenou jako verze 4.3. Mezi Novinkami je i podpora OpenGL/ES 3.0, což umožní více fyzicky realistické hry.

Zítra se podíváme na číslo 4. Kdo z vás si pamatuje čtyři zakladatele Android Inc.?

1 komentář

  1. Sice trocha hledání, ale byli to Andy Rubin (donedávna, šéf oddělení Androidu v Googlu), Nick Sears, Rich Miner a Chris White.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here