Číselník #2

3

android-number-2

Android, jakožto operační systém, urazil za jeho šestileté působení obrovský kus cesty a tak má za sebou již pěknou řádku statistik, historie a nejednoho úspěchu. Včera jsme si ukázali, s jakými fakty souvisí číslo jedna a dnes se podíváme na ne moc oblíbenou dvojku. Číslo dvě se totiž moc často v marketingu nepoužívá, jelikož vždy značí, že někde je číslo jedna a dvojka tedy není TOP.

 

 Číslo 2

 1. –       Nepříliš známá verze OS Android 2.0 s označením Eclair umožnila uživatelům mimo jiné poprvé použít animovanou tapetu v chytrém telefonu.
 2. –       22.února.2011 byla představena verze Honeycomb, která přišla jako reakce na velkou poptávku po tabletech, které měly velké rozměry displejů a tomu nebyla předchozí verze Gingerbread přizpůsobena.
 3. –       Únor 2012 nám přinesl zásadní změnu v Google obchodě a přesněji v názvu, kdy se z Android Market stal Google Play.
 4. –       Q2, doba kdy se již každým rokem dostávají na pulty nejnovější a zároveň nejvýkonnější telefony skoro od všech výrobců. Příkladem je i letošní Samsung Galaxy S4 a HTC One.
 5. –       Na začátku roku 2009 měl OS Android podíl na trhu pouhopouhé 2%. No, nyní je to číslo krapet jinde – 75%.
 6. –       Číslo dvě také značí maximální možný počet SIM karet použitých najednou v telefonu. Jiný OS tuto možnost nenabízí. Dokonce se připravuje telefon se třemi sloty pro SIM, tak uvidíme, kde se výrobci telefonů zastaví.
 7. –       Na závěr maličkost – Slovo Android obsahuje dvě D :).

3 KOMENTÁŘE

 1. Mohlo by tam ještě být, že prvním telefonem s DVOU jádrovým procesorem (NVidia Tegra), který zároveň měl i android, byl LG Optimus „2“x. 🙂

 2. Ad 6) Jiný OS tuto možnost nenabízí

  Co je to za nesmysl. Series 30 či 40 znáš? Asi ne. Tahle dvojka je hodně tahaná z fusekle. Půlku v datumech bych eště přežil, ale na faktickou lež jsem už musel zareagovat. Prosím opravte to.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here