Čínský operační systém COS se až příliš podobá Sense z dílny HTC

0

Není tomu tak dávno, co jsme informovali o tom, že Čína představila vlastní mobilní operační systém COS. Za vývojem stojí institut softwaru při Čínské akademii věd, vláda a společnost Shangai Liatong. Nový systém by se měl stát plnohodnotným konkurentem pro ostatní platformy. Zaujmout chce hlavně bezpečností a inovacemi. Byť tedy s ohledem na samotný fakt, že systém je vyvíjený čínskou vládou, se může zdát poněkud rizikový.

COS

China Operating Systém (COS) bude jako první možné vidět u modelu HTC Butterfly S. Ten bude samozřejmě určen pro čínský trh, konkrétně pro operátora China Mobile. Vzhledem k hospodářským výsledkům HTC je to jistě přínosná spolupráce.

Ovšem podle uniklých snímků můžeme na první pohled vidět, že COS se velmi podobá grafické nadstavbě od tchajwanského výrobce HTC – Sense. Zda je vzhled ovlivněn jen v tomto případě, jelikož se jedná o spolupráci s HTC a výrobce chce co nejvíce potlačit rozdíly ve srovnání s Androidem a nebo jde o již ustálené zpracování, to bohužel nevíme. V druhém případě se však systém jeví více jako laciná kopie, bohužel.

zdroj: gsminsider

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here