Čínská vláda a společnost Huawei nebezpečně spolupracují

5

huawei-logo

Není to tak dlouho, co se mluvilo o růstu čínské společnosti Huawei. Mimo jiné bylo zmíněno, že nevýhodou společnosti je právě to, že pochází z Číny. Mnoho státních zakázek bylo přenecháno jiným, domácím firmám (hlavně v USA), protože ze strany Číny hrozilo určité riziko.

Rozhodnutí to bylo moudré a založené na skutečnosti. Bývalý šéf CIA a NSA, dříve generál amerických ozbrojených sil, Michael Hayden tvrdí, že Huawei sdílí s vládou informace o telekomunikační infrastruktuře. To samozřejmě může být za určitých okolností nebezpečné – zvláště v mimo Čínu.

Na vyžádání čínské vlády prý Huawei okamžitě odesílá požadované informace, jsou-li dostupné. Bezpečnostní ředitel Huawei, John Suffolk je však jiného názoru. Požaduje předložení konkrétních důkazů. Michael Hayden tvrdí, že důkazy viděl na vlastní oči. Americký kongres tak doporučil všem přerušit obchodní styky s výrobcem. Také britská vláda se rozhodla prozkoumat bezpečnostní IT středisko společnosti Huawei. Zřejmě o tomto skandálu ještě uslyšíme.

Pokud se na situaci však podíváme v širším rozhledu, stejné podezření padlo na NSA a FBI. Prý mají přístup na servery devíti předních internetových společností – Google, Microsoft, Apple, Yahoo, Skype, YouTube, PalTalk, AOL a Dropbox.

 

Kde je pravda, o tom se můžeme jen dohadovat. Ale ruku na srdce, kdo si dnes myslí, že tomu tak není? Zajímavý komentář nedávno napsal Ondřej Trhoň.

zdroj: phonearena

5 KOMENTÁŘE

  1. tak zrovna NSA bych teda veril 😀 maji maslo na hlave tak kopou kolem sebe aby se zraky verejnosti upnuly jinam… ubozaci…

  2. V tom budou prachy USA stejne jednou bude patrit Čine vzhledem k tomu kolik jim dluzi,ted se jen snazi udat za svoje kvalitni bezpecne produkdy ktere nikdo,ale urcine nikdo nezneuziva na spehovani 😀

  3. V tom budou prachy USA stejne jednou bude patrit Čine vzhledem k tomu kolik jim dluzi,ted se jen snazi udat za svoje kvalitni bezpecne produkdy ktere nikdo,ale urcine nikdo nezneuziva na spehovani 😀

  4. Už jsem vám to psal včera na google+, ale nedočkal jsem se reakce. Tak to musím dát ještě sem.

    To trochu překrucujete, ne? V tom odkazovaném článku na phoenarena se
    nepíše nic o osobních datech uživatelů, ale tom, že huawei dává čínské
    vládě informace o síťové infrastruktuře. To samozřejmě taky není dobré,
    ale je to úplně něco jiného, než vaše zprávička.

    • Nedělejme si iluze, ale máte pravdu. Možná jsem se nechal až příliš unést a podal zavádějící informaci. Omluvám se, opraveno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here