Čínská společnost Xiaomi představila 48″ chytrou televizi s Androidem

0

Mi-TV

O výrobci Xiaomi v poslední době slyšíme často. Tato čínská společnost si dokázala vybudovat jméno ve světě a mnohdy nejen fanoušci ji vnímají jako obraz toho, kam Čína směřuje. Pryč jsou doby, kdy označení „Made in China“ vzbuzovalo hrůzu. A to především na zařízeních, která nespadala pod žádnou značku, jako je Samsung, HTC nebo třeba LG.

Zařízení Xiaomi se prodávají po celém světě, ovšem společnost samotná se soustředí převážně na čínský a tchaj-wanský trh. Nicméně ambice expandovat do zahraničí určitě má. V tuto chvíli je však rozšířena převážně díky neoficiálnímu prodeji.

Mimo chytré telefony, z nichž model Mi2S jsme recenzovali, chystá údajně výrobce také tablet. A nedávno představil chytrou televizi Mi-TV, která si vás získá nejen svou uhlopříčkou, ale i cenou. Všehovšudy připravil výrobce dvě verze. Byť by se to na první pohled nezdálo, liší se významně.

Zatímco jedna verze má 47“ 3D FullHD displej z dílny LG, druhá 48-palcový 3D FullHD (1920 × 1080 px) displej od Samsungu. Další specifikace jsou pro obě verze totožné. Poháněny budou čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz a s náročnou grafikou si poradí akcelerátor Adreno 320. Plynulost mimo jiné zaručují 2 GB operační paměti. Pro uživatele je připravena vestavěná paměť 8 GB. Televize disponuje také Bluetooth 4.0 rozhraním standardním Wi-Fi (802.11a/b/g/n). Operačním systémem bude Android s grafickou nástavbou MIUI, jak je u Xiaomi zvykem.

 

Mi-TV by měla být dostupná v průběhu října za 490 dolarů, tedy v přepočtu asi 9 500 korun. Bohužel v České republice a ani v Evropě se oficiálně s velkou pravděpodobností prodávat nebude.

zdroj: vr-zone via: svetandroida

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here