Čína představila vlastní mobilní operační systém COS

6

Čína se rozhodla pustit do souboje s americkými giganty, kteří stojí za operačními systému iOS, Android a Windows phone.  Institut softwaru při Čínské akademii věd, vláda a společnost Shangai Liatong stojí za vývojem nového operačního systému COS (China Operation System).  Ten je určen k obsluze počítačů, smartphonů, tabletů či set-top boxů.

COS2 COS1 COS

COS je uzavřený operační systém založený stejně jako Android na linuxu. Oproti Androidu by měl nabídnout podle čínských inženýrů větší bezpečnost na další funkce a výhody nového operačního systému se můžete podívat na následujícím videu

Zdroj: engadget.com

6 KOMENTÁŘE

  1. No, maj to pěkný. Všichni jim budou vytýkat, že to zkopírovali, jenže oni to při kopii vždy vylepší. Jeden os na všechny zařízení by se mi také líbil, ale žádný takový „západní“ není.

    • Naštěstí doba slepého kopírování je již za námi, teď se sice stále kopíruje, ale zároveň se zkopírované věci vylepšují a dotahují do nových řešení – poslední termín co jsem zaznamenal tak je to inspirace u konkurence. Můžeme to vidět všude např. iOS7 vs. Android

  2. A ted kdo ho bude pouzitvat, mam spoustu duvodu proc mit na desktopu windle i pres jejich nedokonalosti, takze jedina jeho vyhoda pada.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here