Chytrých brýlí se v běžném prodeji dočkáme přibližně za rok

0

Pokud jste se těšili, že se chytré brýle Google Glass, které se tento měsíc začaly pomalu dostávat k prvním šťastlivcům, prodávat třeba už po květnové konferenci Google I/O nebo nejpozději ještě letos na předvánočním trhu, tak pro Vás mám bohužel špatnou zprávu.

Ve včerejším interviewu k příležitosti vydání nové knihy The New Digital Age prozradil pro rozhlasovou stanici BBC3 předseda správní rady Google a spoluautor dané knihy v jedné osobě – Eric Schmidt, že se komerční a tedy v běžných obchodech dostupné verze Google Glass dočkáme přibližně za rok.

To samozřejmě neznamená, že se k brýlím nepůjde do té doby nijak dostat. Ještě tento měsíc plánuje Google údajně rozeslat další 1000 zařízení vývojářům, přičemž je velmi pravděpodobné, že se k nim nějak půjde dostat i právě na chystaném Google I/O. Finální verze hodná běžného prodeje je ale prostě prý ještě poměrně daleko.

Jakkoliv se to může zdát jako škoda, tak je to jednoznačně ku prospěchu věci. Současná verze brýlí toho totiž opravdu moc neumí, přičemž nikterak rozsáhlé nejsou ani možnosti pro vývojáře. Za rok se toho ale může hodně změnit a dá se tak předpokládat, že finální verze bude nakonec nejen zřejmě levnější, ale také toho bude umět více. A kvůli tomu se nějaké to čekání vyplatí.

Mimo dostupnosti brýlí se rozpovídal také o otázce soukromí a problémech, které v této oblasti mohou Google Glass přinést. Konkrétně nastínil myšlenku, se bude muset společnost novým technologiím znovu přizpůsobit a vytvořit si pro ně společenská pravidla, stejně jako již dříve s příchodem telefonů s kamerami. Krátce se také zmínil o tom, že si je Google vědom své nemalé zodpovědnosti za data uživatelů, a připomněl důležitost dodržování pravidel ze strany uživatelů.

Zdroj: aauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here