Chytré mluvící boty od Google, proč ne? [video]

0

googshoedsc07207

Také jste v dětských letech toužily po botách, které při silnějším došlápnutí na patu blikaly? Pokud ano (a vlastně i když ne), tak by vás mohl zaujmout jeden z projektů Art&Copy&Code, který vzal podobnou základní myšlenku a povýšil ji na novou úroveň. Hodně jednoduše řečeno stvořil namísto boty blikající, obuv mluvící.

Samozřejmě tvůrci projektu boty k mluvení neočarovali. Jen je vybavili základní deskou vycházející z otevřeného Audrina, osazenou spoustou senzorů, jako například akcelerometrem, tlakovým senzorem, gyroskopem a dalšími, a spojily jí přes bluetooth s chytrým mobilem.

Dále pak do bot zabudovali reproduktory a na připojený telefon nainstalovali chytrou aplikaci, která dostala za úkol zpracovávat data z botních senzorů, analyzovat je a s pomocí trocha magie na základě nich domýšlet, co bota právě dělá a co by si o dané činnosti měla myslet, případně dokonce, jak by ji měla v souladu s předem určeným charakterem nahlas komentovat.

A alespoň z několika ukázek se zdá, že se to povedlo nadmíru dobře. Pokud je bota nastavená například na sportovce a vy s ní delší dobu jen stojíte na místě, tak prohodí „stojíš jako socha, pohni se“, když naopak při vyskočíte trochu výše do vzduchu, tak zahlásí „Zážeh!“ a tak dále.

Algoritmus samozřejmě není úplně dokonalý a podle všeho ani nikdy nebude. Google totiž neplánuje začít fušovat do obuvnického byznysu, projekt mluvících bot je jen taková ukázka použití moderních technologií v rámci festivalu SXSW.  Právě v ukázání, co dnešní technologie dokážou, ale rozhodně exceluje a znovu nám tak dokazuje, že gadgety typu Google Glass opravdu nejsou jen záležitostí Sci-Fi.

http://www.youtube.com/watch?v=VcaSwxbRkcE

Zdroj: engadget, copyartcode

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here