Chytré brýle Google Glass mají další bezpečnostní problém (Glosa)

0

Google Glass jsou bezesporu jednu z nejkontroverznějších technologií současnosti. Na jedné straně máme nadšené milovníky technologií všeho druhu a na straně druhé konzervativce, kteří se bojí o své již z velké části ztracené soukromí. Těžko říct, do jaké skupiny bychom mohli zařadit zloděje, který napadl a pokusil se ukrást Google Glass novináři Business Insideru Kyle Russellovi.

Kyle Russell Google Glass 2

Celý čin je ještě o něco více netradiční, když připočteme, že se vše stalo minulý pátek večer na ulici San Franciska. Přitom zrovna San Francisko je považováno za jedno z nejvíce technologicky pokročilých měst světa. Sám Russell incident popisuje tak, že byl z nenadání napaden útočníkem, který mu strhl Google Glass z obličeje a začal utíkat. Kyle se za ním pochopitelně ihned rozeběhl (ono když vám někdo ukradne hračku za více než 30 tisíc korun, tak vás to nenechá jen tak klidným). Po několika desítkách metrů, když lupič začal ztrácet svůj náskok, chytré brýle zahodil a utíkal opačným směrem.

san francisco Mission District

Není zcela jasné, proč chtěl pachatel Google Glass ukrást. Pokud se o chytré brýle jenom trochu zajímáte, tak jistě velmi dobře víte, že se dají velmi jednoduše vzdáleně zablokovat a zloději by tak byly zcela k ničemu. Kyle Russell si myslí, že lupiči ani tak zcela nešlo o uloupení Google Glass pro sebe, nýbrž se mu pravděpodobně nezamlouvá celý koncept chytrých brýlí a pravděpodobně patří právě k již zmiňované skupině konzervativců.

google glass ban icon

Na povrch se ovšem dostává otázka, jak se proti podobným incidentům bránit. Mobil nebo hodinky vám tak jednoduše s největší pravděpodobností nikdo neukradne. Pokud však máte na hlavě chytré brýle, jsou pro všechny ve vašem okolí viditelné a těžko se pak ubráníte při podobném typu přepadení. Já osobně bych se také trochu bál, kdybych měl s Google Glass na hlavě vyrazit do bohem zapomenutých koutů Ostravy (a to jsem ateista!).

 

Zdroj: cnet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here