Chystá se neoficiální port Portalu 1 pro Android

5

Ano, po legendárním Counter Striku se na naše milá androidí zařízení chystá por další a dovolil bych si říci i neméně legendární, na enginu Source postavené, logické akce z první osoby – Portalu 1.

Stejně jako v případě Counter Striku půjde o port naprosto neoficiální a tedy nikterak spojený s firmou Valve. Stejný bude také použitý grafický engine, tedy vskutku multiplatformní Unity 3D.

A proč o portu Portalu mluvím v budoucím čase? Inu, je zatím v relativné rané fázi a než se jeho vývoj dostane dostatečné daleko, aby mohl být veřejně vydán, tak to bude ještě nějakou tu chvilku trvat.

I tak již ale dle redaktorů serveru Androidpolice vše potřebné funguje a to navíc poměrné plynule a bez jakýchkoliv větších problémů (trhání ve videu je způsobeno současným nahráváním). Jedinou větší nepříjemností je tak prozatím asi absence správného vykreslování portálů, kdy skrze ně není prostě a jednoduše vidět a pak samozřejmě přítomnost pouze první úrovně.

Kdy dojde k jeho vydání, zatím není jisté, vzhledem k tomu, že na něm ale pracuje poměrně malý ruský tým, tak by to mohlo pár měsíců trvat. Díky neoficiálnosti portu se taktéž nedá očekávat jeho případná přítomnost na oficiálních marketech, předpokládá se tak spíše, že bude ke stažení zdarma skrze XDA forum.

Nic víc zatím bohužel nevíme, rozhodně si ale budeme Portal pamatovat a v případě jakýchkoliv novinek Vás neprodleně informovat. Protože tenhle dortík opravdu lež není.

zdroj: androidpolice

5 KOMENTÁŘE

  1. Zkoušena beta na Nexusu S. Je to slideshow, je potřeba ještě velká optimalizace. Nebo to bude na silnější zařízení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here