Chromecast rok poté (komentář)

8

V tomto týdnu oslavil Google a respektive jeho evoluční zařízení Chromecast první výročí. Ze zařízení, které bylo při premiéře přijímáno trochu rozporuplně, se stal jeden z nejprodávanějších produktů na americkém Amazonu a následně také na britském a německém. Ani po roce plném slibů se však nedostal do Česka. Přitom je to určitě škoda, protože nejeden český technologický nadšenec byl nakonec nucen,si jej nechat koupit nebo dovést ze zahraničí. Dokonce se ozývaly hlasy i od českých společností poskytující obsah, že by pro Chromecast rády vyvíjely a jen čekají na oficiální zpřístupnění pro Českou republiku, zatím však marně.

 chromecast

Jeden z čelních představitelů Googlu se přitom pro magazín E15 nechal na začátku roku slyšet, že má kalifornský gigant s naší malou zemičkou velké plány. Přímo potvrdil brzkou dostupnost Chromecastu na českém trhu a nepřímo přípravu Google Glass pro více evropských zemí – Českou republiku nevyjímaje.

Chromecast tv

Mezitím jej začaly do Česka neoficiálně dovážet některé české internetové obchody a cena už není tak přemrštěná, jako tomu bylo na začátku roku. Tuzemským uživatelům ale stále chybí dostatek aplikací, které by mohli ve spolupráci s Chromecastem používat. Ano, Google u nás na konci června sice zpřístupnil i sekci Google Play s filmy, mnohem větší část uživatelů by ale uvítala spolupráci také s některou z českých videoték, když k nám žádné ze zahraničních zatím nedorazily.

Chromecast 1

Ty však s vývojem váhají a neustále opakují, že začnou vyvíjet své aplikace až v okamžiku, kdy bude Chromecast oficiálně na českém trhu. To však v tom horším případě může trvat i dalších několik měsíců. Budoucnost ale může být i o poznání zářivější a možná se tolik slibovaného zařízení dočkáme už v následujících týdnech…možná ale taky ne.

Chromecast 3

Stále však zůstává otázkou, jestli si jej ještě někdo další koupí. Kdo po něm touží, už jej dávno má a kdo jím opovrhuje, sáhne raději po HDMI kabelu nebo si koupí rovnou SmartTV. Já osobně jsem Chromcast používal téměř dva měsíce. Před půlrokem ale bylo hodně věcí jinak a už bych si asi nebyl tak jistý názorem, že jde pro Čecha o zbytečnou krabičku za téměř tisícovku. Nikdo mi ale stále (bohužel) nevymluví, že by to chtělo také spolupráci alespoň největší českých poskytovatelů internetového video obsahu.

8 KOMENTÁŘE

  1. Chtěl jsem se zeptat. Bude Chromecast pracovat když ho zapojím do redukce HDMI – > DVI a následně to celé dám do DVI monitoru?

      • Fungovat bude, ale bez zvuku, kterej odjinud nevytáhneš. Jednině bys musel koupit převodník HDMI -> Jack 3,5mm + HDMI (dá se koupit na Ebay) a poté ten výstup z HDMI převést na DVI.

        • to Jiří Svoboda: Děkuji mnohokrát. To jsem potřeboval vědět. Jen by se mi ještě hodil link na ten převodník na ebay. Protože jak hledám, tak hledám, ale k pořádnému výsledku se nemohu dopracovat. Díky moc.

  2. Hbo a stream.cz mi napsali ze cekaji na oficialni uvedeni na ceskem trhu a hned vydaji aktualizaci ,,a jeste topfun to taky bude mit co nejdrive jen voyo prima play ceska televize otom vnejblisi dobe ani slyset nechce protoze pripravujou hbbtv z ott sluzbamy tj zpetny archiv poradu video na vizadani a chromecast by jim udelal to ze kazdy by mel vyplou obrazovku a pouzival levnou hracku chromecast lide nekupovali nove tv z hbbtv vysilanim potom z dvb t2 kde je moznost ze prijdou kodovaci karty a budem si platit zavsechno tak jestli to nezdrzujou ceska rada pro rozhlasove a televizni vysilani jak se tet soudi kvuli tv4you ktera dela stream tv pres internet zadara podminkou palceni koncesionarskych polatku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here