Chrome dál roste, patří mu necelých 47 % trhu

0

Webový prohlížeč Chrome od amerického Googlu patří k nejmladším ale také nejpoužívanějším klientům pro brouzdání webu. Obliba prohlížeče Chrome je obrovská a podle posledních statistik jej používá téměř polovina všech uživatelů internetu. Konkrétně se jedná o drtivých 46,26 % a na zbylou konkurence v podobě IE a Firefox už příliš nezbývá.

statcounter chromeGoogle Chrome však i nadále roste a oproti červencovému 45,24% podílu si ještě o více než jedno procento polepšil. Jen pro úplnost, Internet Explorer od Microsoftu ztrácí na popularitě a drží 20,31 %. Na druhé pozici se i nadále pohybuje Mozilla se svým Firefoxem, jež disponuje 17,5 %. Posledním nezanedbatelným prohlížečem je Safari od Applu s 10,81 %.

Chrome Browser 64-bitJe tak zřejmé, že Google i nadále drží majoritní podíl na trhu a podle současných statistik by se mohlo zdát, že ani nemá žádnou odpovídající konkurenci. Na internetu se už však několikrát ukázalo tvrzení říkající Nic není věčné jako pravdivé. To se ale ukáže až v následujících letech.

 

Zdroj: softpedia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here