CEO Nokie Stephen Elop: „Apple vytvořil Android“

3

Po přečtení nadpisu si pravděpodobně říkáte, že výkonný ředitel Nokie Stephen Elop reagoval na nedávné oznámení iOS 5, které obsahuje spoustu novinek již známých z Androida a v podstatě se tak naváží do Applu. Opak je však pravdou, Stephen Elop totiž na probíhajícím Open Mobile Summit řekl, že právě Apple dal možnost vzniknout Androidu anebo alespoň vytvořil podmínky vedoucí k jeho vzniku.

„Apple created Android, or at least created the conditions necessary for Android to come into being“ (Stephen Elop)

 

„Apple vytvořil Android, nebo alespoň vytvořil podmínky, které byly nezbytně nutné pro jeho vznik.“

Co si o celé věci myslíte Vy? Ovlivnil Apple Android opravdu tak výrazně, jak míní Elop, nebo ne? Podělte se s námi do komentářů.

3 KOMENTÁŘE

  1. Myslím že to je nepopiratelné, Android vznik podle mého mínění jako reakce na iPhone. Skutečně chytré přístroje WindowsMobile ani Symbian v té době nebyly masovou záležitostí a Google by pravděpodobně v tu chvíli do výroby vlastního systému pro chytré telefony nešel.

    Naproti tomu iPhone hloupý/chytrý mobil byl schopen generovat šílené zisky a to podle mě motivovalo Google konat.

    Nicméně to nemění nic na tom že právě Android je jediný systém který spojuje výhody obou světů: Snadné ovládání a široké možnosti. 🙂

    • Nejdřív si o tom něco zjisti, než něco řekneš. Android byl založenej mnohem dřív než nějakej iPhone(iOS) existoval – tzn. 2003, a v roce 2005 firmu Android inc. koupil Google. To znamená 2 roky předtim než byl první iPhone vůbec vydanej(2007, iOS se začal vyvíjet také v roce 2005, takže otázka kdo reagoval na koho, pokud vůbec). Takže 3/4 tvojeho příspěvku je nesmysl. Na druhou stranu rozšíření iPhonu asi otevřelo cestu i pro Android, ale kdyby byl Android vydanej pro veřejnost o rok dřív mohlo to dopadnout úplně stejně. A co se týče funkčnosti, tak ho iphone moc neovlivnil – takhle vypadaly první verze Androidu: pro dotykový telefony(http://www.slipperybrick.com/wp-content/uploads/2008/02/android-sdk-release-google.jpg) a pro nedotykový(http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2007/11/android22.jpg). Je škoda že ty nedotykový se nikdy nedostaly na trh(jen prototypy), mohla to bejt tenkrát zajímavá konkurence pro Blackberry i Nokii. Takže ať už si myslíte co chcete, iPhone neni všemocnej.

  2. Evidentně ale neovlivnil Nokii samotnou, která vyrábí stejné srač*y a šunty jako před 10ti lety…

    Každopádně něco na tom je, byla to taková malá revoluce 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here