CEO HTC Peter Cho popřel spekulace o výši licenčního poplatku vůči Applu

2

Nedlouho po oficiálním oznámení mimosoudní licenční dohody mezi Applem a HTC se objevila spekulace, že se v jejím rámci tchajwanská společnost zavázala k placení 6$-8$ licenčních poplatků z každého prodaného zařízení.

Výkonný ředitel HTC, Peter Cho, nicméně toto číslo dnes popřel s tím, že je naprosto vykonstruované a svou výší skoro až pobuřující. Současně však odmítl skutečnou výši poplatků komentovat.

„Myslím si, že se tyto odhady nezakládají na pravdě a jsou celkově velmi mimo. Jimi udávaná výše je pobuřující, nicméně k reálným číslům se nebudu vyjadřovat. Celkově jsme ale opravdu hodně spokojeni, že se nám podařilo najít společnou řeč a celé záležitosti dát šťastný konec.

„I think that these estimates are baseless and very, very wrong. It is a outrageous number, but I’m not going to comment anything on a specific number. I believe we have a very, very happy settlement and a good ending.“

I přes důrazné popření je samozřejmě stále možné, že jsou poplatky opravdu na takovéto relativně vysoké úrovni. Nicméně spíše bych osobně počítal s tím, že budou výrazně menší. S očekávanými maržemi okolo 1% by totiž 6-8$ na každém zařízení bylo v podstatě likvidačních.

Zdroj: acetral

2 KOMENTÁŘE

  1. nic proti ale kdyby bylo 6-8dolarů likvidačních (podle tebe) tak to asi nebude kolovat po celým světě ne ? už jenom ta marže je tak trojnásobná

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here