Cenové rozdíly mezi Android telefony a iPhony se prohlubují

4

Android byl vždy ten levnější ze dvou největších mobilních operačních systémů hlavně kvůli povaze otevřeného softwaru a žádným dramatickým maržím. Nicméně, loni stoupla cena iPhonu z $600 (14 630 Kč) v prvním čtvrtletí na $687 (16 750 Kč) v tom čtvrtém, zatímco průměrná cena Android telefonu klesla z $350 (8 530 Kč) na $254 (6 190 Kč).

Prohloubený cenový rozdíl byl nepochybně způsoben příchodem iPhonu 6 Plus, jehož cena se pohybuje v rozmězí $750 a $950 (18 290 – 23 170 Kč). Samotný iPhone 6, za který dáte $650 až $850, není o moc levnější. Cenový propad Androidu byl naopak způsoben modely společností Android One a Motorola, které se dají zařadit do intervalu $100 až 200 (2440 – 4880 Kč).

android-vs-iphone

Čína je také podstatným hráčem ve sféře chytrých telefonů a typickým příkladem ve využívání smartphonů. Produkty Apple jsou v Číně považováný za symbol společenského postavení, využívány jsou tedy zejména bohatými lidmi. Tím pádem jsou produkty jako Samsung Galaxy Note 4 a LG G3 značně odstrčeny. Xiaomi si lokálně udržuje post jako firma prodávající nejlevnější zařízení, mezi nimiž najdeme Android produkty s cenami kolem $100-220.

Toto schéma produkce zboží Apple do zámožných zemí a zaplňování trhlin Androidem v rozvíjejících se trzích je vlastně vysvětlením loňských rekordních prodejů Applu a oslabení Android modelů. Zatímco podíl na trhu je bezpochyby zajímavou charakteristikou ( a Android si už nějakou tu dobu nemůže stěžovat), podíl na zisku je zvláště ve světě techniky nesmírně důležitým faktorem úspěšného podnikání. Problémy se zisky by tak mohly být pro solidní rozvoj Androidu ponurou záležitostí.

zdroj: http://www.talkandroid.com

4 KOMENTÁŘE

  1. Podle mě je tohle srovnávání nesmysl. TOP android zařízení taky zdražují, některé jsou i nad cenami iPhonů.

  2. warcz – tady jde spíš o to, že zatím co se hiegndových drahých androidu prodá zlomek tak iphonu se za poslední tři měsíce prodalo 74 milionu 🙂 tím pádem prostě zisk společnosti apple je někde jinde než zisk všech společnosti který vyrábí android telefony 🙂 A tenhle článek je možná zavádějící že to je průměrná částka všech prodaných iphonu vs. průměrná částka všech prodaných androidu 🙂 Android je prostě jako VW – mají modely snad pro všechny cenový kategorie … ale ta uplně nejdražší a nejluxusnější jim prostě v podobě Phanteonu nevyšla stejně jako to nevychází androidu … Za to apple je jako mercedes nebo spíš ferrari … je to to TOP one a lidi kteří na to mají si to prostě koupí … a kdyby to bylo levnější a měl to každej tak apple ztratí pozlátko a ty lidi si to přestanou tak kupovat 🙂 To je prostě klasická Engelova křivka Luxusních statků 🙂

    • kámo prosím nepoužívej cizí termity, pokud nejsi suterén v jejich užívání ..hiegndových > highendových a Hlavně prosím není to VW Phanteon ale Phaeton 🙂

      • Píšu to na mobilu … a snad nejsme ve škole, aby jsme se navzájem opravovaly z takovýhle kravin néé ???

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here